Відео

7. Я замість Ти, як це працює у конфліктах. ННК. Курс "Управління конфліктами"

"Я" замість "Ти": як це працює у конфліктах? Формула Ненасильницької комунікації за М. Розенбергом. Як зробити повсякденну комунікацію з іншими людьми майже ідеальною - без конфліктів, сварок та звинувачень?

Цим питанням щодня здаються мільйони людей, особливо ті, для кого спілкування з людьми є щоденним обов'язком. Сьогодні розкажемо про метод комунікації, який здатний звести до мінімуму конфлікти та спори під час спілкування. Відео створено Сommercial Mediation Group у співпраці із Фундацією Дім Рональда МакДональда.

Метод Ненасильницької комунікації розробив американський психолог Маршалл Б. Розенберг, за його думкою, задля забезпечення взаємовигідного вирішення спорів між сторонами, необхідне осмислення, прийняття до уваги й пропрацювання потреб усіх учасників спілкування. Сам автор називає таке спілкування «мовою серця», адже це не просто спосіб спілкування, а одночасно й метод, який поліпшує відносин між людьми.

У сучасному світі він знайшов широке застосування у різноманітних перемовинах, починаючи з сімейних конфліктів та завершуючи діалогами між ворожими державами. Як працює цей чарівний метод? Під час конфліктів, які виникають будь-де, чи то в сім'ї, чи на роботі, ми часто намагаємося оцінювати другу сторону, чим миттєво викликаємо опір і захист у відповідь. Тоді, нас просто перестають чути.

Ненасильницьке спілкування пропонує доносити свої думки в інший спосіб: не оцінювати, а говорити про факти, особисті почуття й потреби та висловлювати прохання замість вимоги. Адже погодьтесь ворожа фраза "мене дістало, що ти завжди запізнюєшся" може звучати мирно - "я відчуваю роздратування через те, що ти запізнюєшся, адже ми домовлялись на певний час. Наступного разу попереджай якщо не встигатимеш на зустріч" - адже тепер в ній з'явилась ваша емоція, проговорена ситуація, через яку ця емоція виникла, а також запропоновано шлях до її вирішення. Тепер розберемось детально, як це працює...